BIET DC40L HEPA

620 W
Rozmery
410 x 665 x 265 mm

• , zakúpené v Dalap.sk

Stroj má milo prekvapil . Vyber padol na základe recenzií tu na heureke . Ihneď po zapnutí pracuje ako a má a plní si svoju funkciu odvlhcovania na 100% .
    Prerábal som rodinný dom a hlavne v suteréne bolo treba odvlhcit , zrazala sa mi tam voda . Za noc bola nadŕžka plna . A každý deň som jednu vylieval , človek sa až čuduje kde to je toľko vody . Mokré mapy zmizli .
    Za mna produkt určite odporúčam .

Zatial spokojnosť.

• , zakúpené v Biet.sk

Výborný odvlchčovač: bol som prekvapený jeho účinnosťou. Vlhkost na stene uplne zmizla po zapnutí pristroja.

Objem kondenzačnej nádrže
Príkon
620 W
Rozmery
410 x 665 x 265 mm

Určený na odvlhčovanie a čistenie vzduchu v obytných miestnosťach, kanceláriách a skladoch. Tento výkonný odvlhčovač dokáže odstrániť až 40 litrov vlhkosti denne a ochrániť tak náš domov od plesní.

Jednoduché ovládanie

Na ľahko čitateľnom dotykovom paneli s LED displejom si dokážete nastaviť druh odvlhčovania, automatické zapínanie i vypínanie. Čistenie vzduchu Druhou hlavnou funkciou prístroja je čistenie vzduchu a vytvorenie príjemnej klímy v našej domácnosti. Tento odvlhčovač je vybavený vysoko účinným HEPA filtrom, ktorý dokáže odstrániť zo vzduchu vŕusy a baktérie.

Dve možnosti drenáže

Odvlhčovač má vlastnú nádrž na vodu s objemom 6 litrov. Keď sa nádrž naplní po okraj, na displeji sa objaví príslušná kontrolka a prístroj sa automaticky vypne. Keď BIET DC40L HEPA používáte v mieste so skutočne vysokou vlhkosťou, môžete zaistiť kontinuálny odvod vody pomocou hadice.

• , zakúpené v Dalap.sk

Za mna produkt určite odporúčam .

Zatial spokojnosť.

• , zakúpené v Pre Alergikov

S produktom som nesmierne spokojná. Splnil moje očakávania. Vlhké steny, zarosené okná, mokré vchodové dvere už nemám. A už ani plesne sa neukázaly od kedy používam produkt. Za dva dni plná n adoba s vodou. Nepoužívam nonstop. 3× za deň na hodinku zapnem. Keď je vonku mínus. Alebo keď varím. Kúpu neľutujem. Aj vzduch je čistejší, čo výrazne cítiť.

• Super
  • , zakúpené v Pre Alergikov

• Výrobok skutočne odsáva vlhkosť v byte, zmenu kvality vzduchu je aj cítiť
    • Odvlhčovač sa zatiaľ javí ako kvalitný
    • Veľký zásobník na vodu (6 l)
    • Celkom slušný dizajn
    • Veľa funkcií
    • Podsvietený display
    • Časovač zapnutia a vypnutia
    • Jednoduché ovládanie
    • Veľkou výhodou sú filter a ionizácia (Hepa filter 2ks, pri odvlhčovaní zároveň čistí vzduch)
    • Slovenská značka
    • Komunikácia pri riešení reklamácie
    • Sám sa vypne, keď je nádoba na vodu plná
    • Trošku hlučnejší, aj v nočnom režime - dá sa pri tom spať ale niekto by s tým mohol mať problém.
    • Ukazovateľ vlhkosti a teploty v pohotovostnom režime neukazuje správne hodnoty. (Odporúčam si zapožičať vlhkomer a teplomer od známych, rodiny...pre porovnanie). Po uznaní reklamácie a výmene snímača už ukazuje správnu vlhkosť ale čo sa týka teploty je tam stále odchýlka cca 2 °C.
    • V režime automatického odvlhčovania sa odvlhčovač pri dosiahnutí nastavenej vlhkosti neodstaví
    • Nedá sa vypnúť zvuk tlačidiel. Keď v noci nastavujem prístroj, mám obavy, či nezobudím deti.
    • Nepodporuje ovládanie cez telefón / aplikáciu
    • Vyššia spotreba

Používame v spálni. Po zapnutí ukázalo vlhkosť 74% a asi po 2 hodinách používania v zateplenom paneláku o veľkosti 75m² klesla vlhkosť na 53% a v nádržke na vodu bolo 0,5 l (zistil som po preliatí do fľaše, keďže na nádobe nie je odmerka ). Následne na to som po 6 hodinách z nádržky vylial 1,5 litra vody, inokedy zase po 8 hodinách 3 l vody (neviem kde sa to tu berie). Priestor odvlhčí aj prečistí, je to skutočne cítiť, avšak po vypnutí vidno ako vlhkosť začne stúpať a za chvíľu je zase vlhkosť v byte na úrovni cca 75%. Najlepšie by bolo, keby prístroj išiel nepretržite, to však nie je možné z ekonomických dôvodov (veľká spotreba). V režime automatického odvlhčovania sa odvlhčovač pri dosiahnutí nastavenej vlhkosti neodstaví, dokonca odvlhčuje ďalej (mal som nastavené na automatické odvlhčovanie s relatívnou vlhkosťou na 50%, prišiel som na kontrolu o pol hodiny a bola tam 45% vlhkosť. Očakával by som, že sa odvlhčovanie zastaví a znova spustí keď sa vlhkosť zvýši. Mám pocit, že ukazovateľ vlhkosti a teploty v pohotovostnom režime neukazuje správne hodnoty (Porovnával som to s inými vlhkomermi, ktoré som umiestnil blízko prístroja a ukazovali rozdielnu vlhkosť). Po dvoch hodinách som prístroj vypol, ale bol v zásuvke. Display zobrazoval údaje o teplote a vlhkosti. Vlhkosť sa priebežne stupňovala, ale teplota bola bez zmien 24°C. Keď som po niekoľkých hodinách išiel prístroj zapnúť, vlhkosť už bola vyše 70% ale teplota bola stále 24°C. Po zapnutí, teplota okamžite klesla na 21°C, čo zodpovedalo teplote v miestnosti (overil som si to pomocou teplomera) a vlhkosť začínala klesať. Prístroj zatiaľ hodnotím pozitívne, aj keď som mierne sklamaný z niektorých nedostatkov. Na základe množstva vody vidím, že svoj účel plní.

Problém ukazovateľa vlhkosti som oznámil eshopu aj výrobcovi. Výrobca uviedol, že pravdepodobne ide o poruchu snímača vlhkosti, čo sa neskôr aj potvrdilo. Prístroj som okamžite reklamoval. Komunikácia s eshopom a výrobcom bezproblémová čo hodnotím vysoko pozitívne. Peniaze za poštovné po uznaní reklamácie pripísané na účet do 2 dni. Po výmene snímača vyzerá, že prístroj funguje správne, aj keď je tam v porovnaní s inými teplomermi stále odchýlka v teplote cca 2 °C.

• , zakúpené v Biet.sk

• Pekný dizajn,odvlhčuje neskutočne dobre a rýchlo.Kvalitny pomocník pri boji s vlhkosťou,nad ktorou teraz vyhrávame.

Prístroj je riadne ťažký,pre mňa hlučnosť v pohode ,šnúra mohla byť dlhšia a podľa manžela žrút elektriny.Cena je vyššia,ale funguje vynikajúco a ak ma to zbaví vlhkosti,niet čo riešiť.

• Vysoký výkon
    • Detská poistka
    • Na svoj výkon pomerne tichý
    • Ionizátor vzduchu
    • Pri presúvaní zapnutého prístroja za držadlo mi prsty zvyčajne zavadia o displej a postláčajú tlačidlá (sú dotykové, nie mechanické)
    • Neviem nastaviť, aby bežal v určitých cykloch, len odložený štart alebo odložené vypnutie

Mali sme dlhoročné problémy s vlhkosťou v rodinnom dome s veľkými izbami (open space), plesnivé preklady nad oknami, plesnivé rohy, zničené omietky okolo strešných okien. Počas chladných nocí bolo počuť ako odkvapkáva voda zo strešných okien. Nepomohlo ani kúpenie sušičky prádla, časté vetranie (aj intenzívne aj ventilačka), ani ~200W odvlhčovač bežiaci 24h denne (cca 2-3l vody za deň). Vlhkosť aj po úplnom vyvetraní stúpla zakrátko na 60-70%.

Po zakúpení tohoto odvlhčovača ho púšťam striedavo na 2-3h cykly dvakrát denne a vlhkosť sa drží na príjemných 50-52%. Za deň nazbiera takmer plnú zbernú nádobu ~5 litrov. Kondenz na oknách úplne žiadny.

Ku kúpe ma motivovala rada na jednej recenzii ovlhčovačov: kúpte si najvýkonnejší odvlhčovač , aký si môžete dovoliť. Mrzí ma, že som to nevedel skôr. Energetická účinnosť väčších prístrojov je lepšia, lebo síce majú väčšiu spotrebu, ale vďaka výkonu môžu bežať kratšie.

• Super super masinka mal som problem s plesnami na stenach a vlhnutim stien... uz nemam :) je ho pocut ale na ten vykon je to v norme jednoznacne odporucam
  • , zakúpené v Pre Alergikov

• Velmi vykonny a za 12 hodin dokazal odvlhcit 3l nato ako vlhky dom mam tak skvele ....na celkovy vysledok potrebujem viac casu....
    • Mozno ta hlucnost ale v noci nepouzivam a ak pouzijem tak mimo miestnosti kde spim.....hlucne su vsetky...pokial idu na plny vykon...